Koç Holding

Temelleri 1926 yılında atılan Koç Holding, 90 yıllık yolculuğunda, değişimin hep bir adım önünde giderek, sadece Türkiye'nin değil, Avrupa'nın da en büyük ve başarılı şirket gruplarından biri haline gelmiştir. Cirosu, ihracatı, İMKB'deki payı ve çalışan sayısı ile bugün Türkiye'nin en büyük şirketler topluluğudur. Dünyada en yüksek net ciroya sahip 500 kuruluşun sıralandığı Fortune Global'de yer alan tek Türk şirketi oldu ve 2015 yılında 381. sıraya yerleşti.

Koç Holding, tüm faaliyetlerinde uluslararası standartlarda kurumsal yönetim, toplumsal sorumluluk anlayışı ve çevreyi koruma prensiplerinin ve etik değerlerin ısrarlı bir uygulayıcısıdır. Bu doğrultuda; Ülkem İçin, Meslek Lisesi Memleket Meselesi, He For She, Koç Spor Fest projelerine imza atmıştır; İstanbul Bienali'nin ise uzun yıllardır ana sponsorluğunu yürütmektedir.

Koç Holding'in ana faaliyetleri arasında enerji, finans, dayanıklı tüketim ürünleri, otomotiv yer almaktadır; bilgi savunma teknolojileri, turizm, perakendecilik, inşaat, gıda gibi birçok sektörde de 91.304 çalışanıyla yatırımlarını devam ettirmektedir.